Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Shpenzimet partiake, KQZ fton kontabilistët për auditimin

Shpenzimet partiake, KQZ fton kontabilistët për auditimin

0 Komentet 🕔24.03.2014 - 15:42

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve fton të gjithë ekspertët kontabël të kontribuojnë në procesin e auditimit të fondeve të përftuara dhe shpenzimeve të partive politike gjatë vitit 2013.

Në deklaratën publike të institucionit bëhen të ditura kriteret për këtë pozicion. Aplikuesit duhet të jenë të regjistruar pranë Institutit të Ekspertëve Kontabël të Autorizuar (IEKA), të ushtrojnë këtë profesion prej minimumi 5 vjetësh, të mos kenë precedentë gjyqësorë e penalë dhe lidhje të asnjë lloji me ndonjë prej aktorëve politikë.

Në njoftimin për media thuhet që kandidatët duhet të dorëzojnë pranë KQZ-së kërkesën e aplikimit dhe deklaratën e nënshkruar nga kandidati  lidhur me kriteret e përzgjedhjes. Afati i fundit për dorëzimin e dokumentacionit është data 1 prill 2014.

Përzgjedhja e të interesuarve do të bëhet në mënyrë transparente dhe me short nga ana e KQZ-së.

/Romina Qama/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
15°/5°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
13°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
2°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214