Shorteu i Europa Ligë, Juventusi kthehet në Turqi

0

Shorteu i Europa Ligë ka përcaktuar edhe sfidat e radhes që do të mbahen në këtë kompeticion. Të kualifikuarit e fazës së grupeve në Europa Ligë dhe vëndet e treta të grupeve në Ligën e Kampionëve u vendosën përball njërit tjeterit në sfida mjaft interesante.

Juventus pasi nuk arrit të kualifikohej për në fazën e 1/16 në Ligën e Kampionëve kërkon të arrijë sukses në Europa Ligë. Shorteu I hedhur në Zyrih I rikthu kampionët e italisë përsëri në “makthin” turk, këtë herë më kundërshtar Trabzonspor.

Napoli gjthashtu një i zhgënjyer i fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve njohu kundërshtarin e tij në Europa Ligë. Suansa Siti është skuadra angleze që italinët do të përballën në ndeshjet e rradhës.

çiftet e skuadrava që do të përballen në fazën tjetër të Europa Ligë :

 

Tottenham

vs

Dnipro Dnipropetrovsk

 Rubin Kazan

vs

Real Betis

 Napoli

vs

Sëansea City

 Trabzonspor

vs

 Juventus

 Sevilla

vs

Maribor

 Shakhtar Donetsk

vs

Viktoria Plzen

 Olympique Lyonnais

vs

 Chornomorets Odesa

 Ludogorets

vs

Lazio

 Fiorentina

vs

 Esbjerg

 Salzburg

vs

Ajax

 Basel

vs

Maçabi Tel-Aviv

 Eintracht Frankfurt

vs

Porto

 Genk

vs

 Anzhi Makhachkala

 Dynamo Kiev

vs

Valencia

 Benfica

vs

PAOK

 Slovan Liberec

vs

 AZ Alkmaar

 

/Blerand Ismaili/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here