Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Shkupi reagon ndaj Kosovës dhe Shqipërisë: Mos ndërhyni në punët e brendshme

Shkupi reagon ndaj Kosovës dhe Shqipërisë: Mos ndërhyni në punët e brendshme

0 Komentet 🕔11.07.2014 - 09:41

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë u ka bërë të ditur dy ambasadorëve, të Shqipërisë dhe Kosovës se qëndrimet e zyrtarëve të të dy shteteve, mund të konsiderohen si ndërhyrje në punët e brendshme të këtij vendi.

“Ambasadorëve të të dy vendeve iu tha se pozicionet dhe interpretimet që vënë në pikëpyetje funksionimin e shtetit ligjor dhe gjyqësorin si një pushtet i pavarur në Republikën e Maqedonisë, së bashku me vlerësimet politike të përfaqësuesve të lartë të politikë, nuk kontribuojnë për të edukuar marrëdhënie të mira konstruktive, pozitive, miqësore dhe fqinjësore.”, shkruhet në faqen zyrtare të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Maqedonisë

Shkupi ka dënuar rëndë djegien e flamurit maqedonas para ambasadës së tyre në Kosovë dhe ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit Rama. VMRO-DPMNE ka thënë se protestat nuk kanë lidhje me Marrëveshjen e Ohrit.

/ Ejup Lila /

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
7°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214