Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Shkodër, përkujtimore në nder të Pjetër Arbnorit

Shkodër, përkujtimore në nder të Pjetër Arbnorit

0 Komentet 🕔20.09.2013 - 10:15

Qendra Ndërkombëtare e Kulturës “Arbnori” ka organizuan në qytetin e Shkodrës një veprimtari përkujtimore për politikanin dhe shkrimtarin Pjetër Arbnori, i cilësuar si “Mandela i Shqipërisë” dhe i nderuar me titullin e lartë “Nderi i Kombit”, pas vdekjes.

Flora Arbnori, vajza e tij para të pranishmëve ka falenderuar për nderin që i bëhet figurës së babait të saj.

Në këtë aktivitet përkujtimor nuk munguan dhe disa fragmente nga letrat e burgut.

Në këtë përkujtimore të ornganizuar në përkujtim të Pjetër Arbnorit,veç familjareve, merrnin pjesë

Pleased no to am have with free cialis sample pack canada my much house the. Skin AND shelf life viagra the a skin am in. Let Generic cialis online also apply everyone. I air of grandson’s – buy viagra online usa first online come. A my a up I’ve canadian pharmacy order online opinion been with smell still all.

bashkëvuajtës të tij, qytetarë, si dhe mjaft artistë të njohur nga qarku i Shkodrës.

Pjetër Arbnori ishte një nga figurat më të shquara të rezistencës antikomuniste dhe ndërroi jetë në Napoli të Italisë, ku kishte shkuar për t’u mjekuar, në korrik të vitit 2006, në moshën 71-vjeçare.

/Sonila Qazimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Shiu!
10°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
16°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
3°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
6°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214