Shkodër: Atentat me eksploziv efektivit të Policisë së Lezhës

0

Një sasi e konsiderueshme eksplozivi është vendosur ditën e djeshme brenda makinës së efektivit të policisë rrugore të qarkut të Lezhës, Kujtim Çardaku.

Shpërthimi mësohet se ka ndodhur në qendër të qytetit të Shkodrës, afër sheshit “Luigj Gurakuqi”.

Sipas policisë, e cila ka viagra on bali shkuar menjeherë në vendngjarje, mësohet se eksplozivi mund të ketë qenë i telekomanduar në makinën tip “Alpha Romeo” që i cialis generic online cheap përkiste policit Çardaku.

Sipas dëshmitarëve, makina ka qenë e parkuar dhe në momentin që ai ka tentuar ta ndezë ajo ka shpërthyer.

pas kësaj ngjarje është bërë i mundur transportimi i menjëhershëm i Kujtim Çardakut në spital, ku i është nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale.

Ngjarja ndodhi vetem pak orë pasi ministri i ri i Brendshem i Shqiperisë zhvilloi dje një takim me drejtuesit e policise së rretheve, ku shprehu shqetesim për situatën e kriminalitetit në vend si dhe kerkoi një angazhim më të madh në luftën kundër krimit.

Shtetasi Kujtim Çardaku ka ushtruar detyrën e policit gjyqësor të qarkut të Shkodrës, por para 1 viti ai u pezullua nga puna për shkak të një incidenti që polici kishte pasur.

Sipas informacioneve, Çardaku ka pak muaj që është rikthyer në detyrë, por këtë herë si efektiv i policisë rrugore të Lezhës. Pista ku po heton policia për zbardhjen e shkaqeve të atentatit duket se janë ato që kanë të bëjnë me detyrën e Kujtim death by viagra Çardakut.

Gjithashtu mësohet se Kujtim Çardakut ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

/Sonila Duka/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here