Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Shkelje me akcizat, kompania e lëndëve djegëse 47 milion lekë dëm shtetit

Shkelje me akcizat, kompania e lëndëve djegëse 47 milion lekë dëm shtetit

0 Komentet 🕔20.01.2014 - 18:13

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave njoftoi se kompania ENARVI sh.a, sipas ligjit të akcizave i ka shkaktuar buxhetit të shtetit një dëm prej 47.379.648 milionë lekë. Ndërkohë Drejtoria e Përgjithshme e Doganave në bashkëpunim me Degën e Doganës Berat, gjatë  kontrollit pohuan se në magazinën fiskale të subjektit “ENARVI” mungonin 510.884 kg lëndë djegëse ( solar) dhe 1.018.588 kg bitum sasi e hedhur për konsum në mënyrë të paligjshme pa paguar akcizën.

Gjithashtu u konstatuan 632.000 kg lëndë djegëse e vetkonsumuar nga ky subjekt pa paguar detyrimin e akcizës, i cili sipas ligjit i detyrohej shtetit 47.379.648 milionë lekë.

Ndërkaq Drejtoria e Përgjithshme e Doganave i bën thirrje subjekteve të akcizës të respektojnë ligjin 61/2012, “Për Akcizat në Republikën e Shqipërisë”, si dhe aktet e tjera ligjore dhe nënligjore që e rregullojnë këtë.

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Shiu!
10°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
16°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
3°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
6°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214