Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Sherr  mes taksistëve, plagoset 15-vjeçari

Sherr mes taksistëve, plagoset 15-vjeçari

0 Komentet 🕔02.07.2013 - 08:25

Sherri banal mes dy taksistëve ka përfunduar  në plagosjen e djalit të njërit prej te konfliktuarve.

Ngjarja e rende ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në kryqëzimin e qytetit të Këlcyrës në një pike parkimi taksish.

Nga hetimet paraprake mësohet se taksistët janë konfliktuar mes tyre me fjalë dhe fyrje për pasagjerët dhe më pas sherri ka degjeneruar në dhunë fizike. 15-vjecari me iniciale R.K, djali i njërit prej taksistëve ka ndërhyrë për të shuar konfliktin, por në gjaknxehtësi e sipër taksisti Sazan Zoto e ka qëlluar më thikë në shpinë.

Kalimtarët e rastit, dëshmitarë të sherri dhe plagosjes kanë lajmërur menjëherë policinë. 15-vjcari është dërguar në spitalin e Përmetit, por për shkak të gjendjes së tij ai është transportuar në spitalin e Gjirokastrës ku mësohet se gjendja e tij është jashtë rrezikut për jetën.

Policia pas ngjarjes ka bërë të mundur arrestimin e autorit të plagosjes, Sazan Zoto ndërkohë që gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij ka sekuestruar 1 armë zjarri tip kallashnikov si dhe një shandan i Kishës së Krishterë. Taksisti tashmë do përballet me tre akuzat, atë të tentativës së plagosjes, armëmbajtjes pa leje dhe te vjedhjes.

/Sonila Duka/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
14°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
12°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
3°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214