Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Shëngjin, plazhi i Kunës ende pa rruge

Shëngjin, plazhi i Kunës ende pa rruge

0 Komentet 🕔26.07.2013 - 10:16

Ka një bregdet të mrekullueshëm, por infrastruktura rrugore po penalizon të gjithë zonën. Shëngjini vazhdon të vuaje  mungesën në infrastrukturë dhe rruga e Kunës mbetet sërish shqetësimi i këtij sezoni.

E planifikuar për të përfunduar në maj të këtij viti, ky investim që mendohej se do të zgjidhte përfundimisht problemet infrastrukturore përgjatë gjithë zonës së Kunës, vazhdon të penalizojë turizmin në këtë bregdet.

Banorë të zonës dhe pushues e konsiderojnë si një mangësi elitare mos përfundimin e këtij segmenti rrugor, gjë e cila sipas tyre ka ndikuar në uljen e pushuesve edhe këtë sezon. Rruga e Kunës në bregdetin e Shëngjinit ka qenë një nga nevojat më imediate të zonës, po gjendja nuk ka ndryshuar.

Premtimi për ta realizuar këtë segment rrugor para nisjes së sezonit turistik, ngjalli shpresa tek bizneset për një fluks në rritje të pushuesve, por sërish situata është e njëjtë dhe duhet të presin vitin tjetër për ta parë ndoshta këtë ndryshim.

/Klajdi Lleshi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Shiu!
10°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
16°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214