Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Shehi i gatshëm për shkrirjen e LZHK-së me PD-në

Shehi i gatshëm për shkrirjen e LZHK-së me PD-në

0 Komentet 🕔18.09.2013 - 13:46

Ristrukturimi i strukturave të Partisë Demokratike pritet të sjellë edhe shkrirje të partive të opozitës së djathtë me këtë forcë politike.

Kreu i LZHK-së,  Dashamir Shehi thotë se është i gatshëm që partia e tij dhe strukturat të bëhen një me Partinë Demokratike kjo varet nga negociatat gjatë ditëve në vijim. Ai vlerëson se me kryetarin e ri të PD-së duhet nisur një fillim i ri për çuarjen e opozitës së djathtë drejt mazhorancës.

“Duhen bërë ndryshime kushtetuese -thotë kreu i LZHK-së Dashamir Shehi ndërsa i referohet jo vetëm pavarësisë së institucioneve dhe situatës së krijuar në parlament ku pjesa më e madhe e deputetëve janë preferancat e kryetarit të partisë por edhe për vendime të tilla siç ishte ai i qeverisë për heqjen e fotos së presidentit nga institucionet.

Gjithashtu, Shehi thotë se opozita do të jetë e gatshme të bashkëpunojë në çdo kohë për sa i përkret procesit integrues të Shqipërisë, pasi shumë vite ky proces është zvarritur më së shumti nga politika.

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr