Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

SHBA-ja dhe Gjermania paralajmërojnë Rusinë

SHBA-ja dhe Gjermania paralajmërojnë Rusinë

0 Komentet 🕔31.05.2013 - 20:09

Ministri i Jashtëm gjerman Guido Westerwelle dhe Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry thonë se lufta e Sirisë mund të zgjasë nëse Rusia i ofron regjimit të Asadit armë ajrore të përparuara. Sipas tyre bisedimet e paqes gjithashtu mund të jetë në rrezik.

Takimi u zhvillua në Uashington ditën e sotme, përpara bisedimeve të paqes të planifikuara në muajin korrik, në përpjekje për të sjellë së bashku palët ndërluftuese në Siri.

Bisedimet midis Westerwelles dhe Kerryt erdhën një ditë pas pretendimeve nga presidenti sirian Bashar al-Asad se regjimi i tij mori dërgesën e parë të sistemit anti-ajror të sofistikuar S-300.

Në një konferencë të përbashkët shtypi me Kerryn, Vestervelle tha se Rusia nuk duhet të rrezikojë bisedimet e paqes. Planet për të dërguar S-300s për Asadin gjithashtu mund të vënë në rrezik sigurinë e Izraelit. Ai i bëri thirrje Asadit për të ndaluar dhunën dhe e ftoi në tryezën e bisedimeve.

/Jola Llozhi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
15°/5°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
13°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
3°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214