Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

SHBA, bie numri i kontratave për  blerje të shtëpive

SHBA, bie numri i kontratave për blerje të shtëpive

0 Komentet 🕔26.11.2013 - 00:00

Numri i nënshkrimeve të kontratave nga amerikanët për të blerë shtëpi gjatë muajt tetor ka pësuar rënie, për të pestin muaj me radhë. Normat e larta të interesit, rritja e çmimeve dhe mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane për 16 ditë kanë ndikuar në frenimin e shitjeve dhe ende vazhdon impakti negativ i këtyre faktorëve.

Shoqata Kombëtare e Shitblerjeve pohon se indeksi saj sezonal i shitjeve ka rënë për 0.6 për qind, në 102.1. Sipas AP-së që nga muaj dhjetor kjo është shkalla me e ulët. Leximi i muajt shtator ka qenë pak më i lartë rreth 102.7.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E shtunë E diel
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Overcast
13°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Shiu!
13°/6°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Shiu!
11°/1°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Shiu!
12°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Pjesërisht vranët
7°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Chance of Shiu!
6°/-3°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Pjesërisht vranët
7°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Shiu!
7°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Chance of Shiu!
4°/0°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr