Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

SHBA-BE, Nuland dhe Schhultz vizitojnë Tiranën

SHBA-BE, Nuland dhe Schhultz vizitojnë Tiranën

0 Komentet 🕔13.07.2015 - 11:32

Zyrtarë të lartë ameikanë dhe evropianë vizitojnë sot Shqipërinë. Zëvëndëssekretarja amerikane e Shtetit, Viktoria Nuland, Presidenti i Parlamentit Evropian dhe më tej Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias janë tre zyrtarët e lartë që vizitojnë Shqipërinë në këtë fillim javë.

Presidenti i Parlamentit Europian, sot mbërrin në Tiranë, ku si fillim do të pritet nga kryetari  i Parlamentit Ilir Meta. Më pas, axhenda përfshin takime me presidentin Nishani dhe kryeministrin Rama, me të cilin do të mbajë një konferencë për shtyp.

Martin Scultz viziton Tiranën për herë të parë si Presidenti i Parlamentit Evropian, pasi më herët socialdemokrati gjerman ka ardhur disa hërë në Shqipëri, kur drejtonte grupimin e majtë legjislativ. Kjo vizitë bëhet në kuadër të një turi ballkanik me ndalesa  në Serbi dhe Bosnjë.

/Rovena Mydini/ 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
8°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
10°/1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Clear
14°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Overcast
11°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Clear
8°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr