Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Shaqiri 3 gola dhe një asist

Shaqiri 3 gola dhe një asist

0 Komentet 🕔06.07.2013 - 14:19

Mesfushori kosovar i Bajernit të Mynihut, Xherdan Shaqiri, ka shënuar tre gola dhe ka dhënë një assist në ndeshjen kundër ekipit amator, Paulaner Drim Tim, ndeshje e cila u fitua me rezultat 13-0.

Xherdani ka shkëlqyer me paraqitjen e tij të parë nën vezhgimin e Pep Guardiolës i cili bëri eksperimente me të duke ia ndërruar pozicionin gjatë lojës, por mesfushori shqiptar bëri një lojë të shkëlqyer në të gjitha pozicionet ku ai luajti.

Sipas disa medjave, Shaqiri mund të jetë “Mesi” i Guardiolës te Bajerni. Xherdani është transferuar tek gjgandët Gjerman në verën e vitit 2012 për shifrën e 11.6 milion eurove, ai ka arritur të shënojë 8 gola në 39 ndeshje të zhvilluara me “bavarezët”.

 /Ariglon Pali/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr