Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Serbia nuk pëmbush kushtet e Gjermanisë

Serbia nuk pëmbush kushtet e Gjermanisë

0 Komentet 🕔02.07.2013 - 11:56

Kryetari i Serbisë Tomislav Nikoliq se ka përpara disa kushte shumë të rënda nga Bundestagut gjerman pqr Serbinë që të bëhet antare e bashkimit Evropian.

Plotësimi i këtyre kushteve është i vështirë për arsyje se Serbia nuk e ka njohur dhe  nuk mund ta njohë Kosovën.

Në intervistën e tij për për Radio televizionin e Kroacisë, Nikoliq ka thënë këto kushte kanë ardhur si pasojë e pranimit të Kosovës nga Berlini dhe ka dëshirë që mardhëniet midis këtyre dy shtetve të përmisohen.

“Megjithëkëtë Serbia nuk e ka, njohur nuk mundet dhe ekzistojnë kushte që nuk mund të përmbushen po qe se vërtet nuk ndodh diçka që do të mundësojë që Serbia dhe i ashtuquajturi shtet i Kosovës një ditë të bëhet shtet. Në kushte të tashme dhe në raporte të tashme të forcave kjo është e pamundshme”, ka thënë Nikoliq.

 /Sonila Qazimi/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr