Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Ahmetaj nga Serbia: Nxitje për bashkëpunimin e shkëmbimeve tregtare

Ahmetaj nga Serbia: Nxitje për bashkëpunimin e shkëmbimeve tregtare

0 Komentet 🕔21.11.2018 - 10:01

Në kuadër të një  vizite zyrtare në Serbi,  Ministri Arben Ahmetaj, u prit nga homologu i tij serb Siniša Mali.

Gjatë takimit, dy zyrtarët diskutuan mbi mundësitë e bashkëpunimit në fushën e tregtisë dhe doganave, me synim eliminimin e barrierave në tregtinë e mallrave mes dy vendeve.

 

IMG_9168

Dy bashkëbiseduesit ranë dakord në lehtësimin e procedurave dhe reduktimin e dokumenteve të import-eksportit dhe tranzitit të mallrave.

Ata shprehën edhe nevojën për të bërë një hap përpara për njohjen e çertifikatave veterinare dhe fitosanitare midis dy vendeve.

Dy ministrat vlerësuan rolin e dy vendeve si kyç në rajon dhe u shprehën se prioritet absolut do të ketë ekonomia. Ata theksuan se nëse të dy vendet do të bashkëpunojnë me njëri-tjetrin, rajoni vetëm fiton.

 

/G.Asllani/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214