Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Sër Aleks Ferguson do t’i japë fund karrierës

Sër Aleks Ferguson do t’i japë fund karrierës

0 Komentet 🕔08.05.2013 - 12:51

Sir Alex Ferguson ka vendosur t’i japë fund karrierës së tij si trajner. Lajmi bëhet i ditur nga e përditshmja italiane “La Gazzetta dello Sport”, sipas së cilës, tekniku skocez është trajneri me i suksesshëm në Britaninë e Madhe.

Konfirmimi ka ardhur nga klubi anglez i Mançester Junaited në faqen zyrtare të klubit. Gjatë karrierës së tij si trajner, skocezi ka arritur që të fitoje një kampionat me St. Mirren; 3 Premier Liga skoceze me Aberdeen, 4 Kupa te Skocisë, 1 Kupë të Ligës së Skocisë, 2 Kupa UEFA, 2 Super Kupa Europe; 13 herë Premier Ligën angleze me Mançester Junaited, po me këtë skuadër ka fituar edhe 5 FA CUP, 4 Kupa të Ligës, 10 Community Shield, 2 Liga Kampionësh, 1 Kupe Interkontinentale dhe 1 herë Botërorin e Klubeve.

Një prej arsyeve që përflitet se mund ta kenë detyruar skocezin të lerë futbollin janë edhe ato shëndetësore, por pavarësisht kësaj ai do të mbetet gjithmonë një prej ikonave të futbollit dhe trajningut dhe frymëzues për brezat e ardhshëm.

/Dorjan Gjepali/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Shiu!
10°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
16°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214