Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Schuster: Casillas, të ndryshojë skuadër

Schuster: Casillas, të ndryshojë skuadër

0 Komentet 🕔21.08.2013 - 12:39


Ish-trajneri i Real Madridit, Bernd Schuster, ka sugjeruar gardianin e portës madrilene Iker Casillas që ta vazhdojë karrierën në një klub tjetër.

Ndryshe nga koha e Mourinhios, Casillas e ndoqi ndeshjen e parë të La Ligës nga banka e rezervave. Ançeloti ka preferuar më para Diego Lopez sesa Casillasin, arsyeja nuk është e qartë. Kjo ka bërë që Schuster të reagojë në mbrojtje të Casillas.

Gjatë një interviste të dhënë  për Tiki Taka trajneri i Malagas tha: “Do ta kuptoja nëse Iker kërkon të largohet. Ishte e pamundur ta imagjinoje Raulin te një klub tjetër, e njëjta vlen edhe për Ikerin, por këtë sezon do jetë edhe Kampionati Botëror (2014) dhe ai nuk mund të lejojë që ta kalojë sezonin në bankën rezervë. Ai duhet të luajë. Është punë shumë e vështirë të qenit portier i Real Madridit dhe Ikeri është ai që është, ndërsa një lojtar aq i mirë sa ai nuk mund të lejojë të jetë në një situatë të këtillë”.

Interesant duket spekulimin se klubi kundërshtar i madrilenëve, Barcelona, kërkonë që të transferojë Casillasin në janar. Nuk dihet nëse mund të jetë apo jo i vërtetë ky lajm. Gjithsesi le të presim janarin!

/Bekim Bici/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Pjesërisht vranët
18°/7°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Chance of Shiu!
6°/-1°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
8°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
10°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Shiu!
11°/5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
9°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr