Sanchez largohet për 40 milionë euro

0

Sipas mediave britanike, sulmuesi i Barcelonës Aleksis Sanchez do të shitet tek Arsenali për shifrën e 40 milionë eurove.

Sipas të gjitha gjasave, sulmuesi kilian do të ndërrojë “klimë” dhe do të nisë një eksperiencë të re me skuadrën e Arsenalit.

Arsenali pritet të bëjë ofertën zyrtare prej 40 milionë eurosh për kilianin i cili në “Brazil 2014” realizoi dy gola.

Për Sanchez interesohet edhe Juventusi në Itali, por duket se Arsenali e ka bërë “pronë” të tijin sulmuesin.

/Dorjan Gjepali/

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here