Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Samsung do të prezantojë Samsung Galaxy S4 Mini në qershor

Samsung do të prezantojë Samsung Galaxy S4 Mini në qershor

0 Komentet 🕔02.06.2013 - 08:35

Strategjia e Samsung për te prodhuar pajisjet e saj në forma të ndryshme dhe madhësive është mjaft efektive. Pas Samsung Galaxy S4 kompania do të sjellë versionin Samsung Galaxy S4 Mini. Kompania do ta prezantojë telefonin në muajin qershorit por ajo nuk ka dhënë një datë se kur aparati më i ri i tyre do të dalë në shitje.

S4 Mini do të ketë një ekran 4.3 inch (10.9 cm). Kjo përmasë është pak më e madhe se S3 Mini. S4 Mini do të ketë një kamera tetë megapiksel në pjesën e pasme të tij, krahasuar me kamerën 13 megapiksel të S4. Proçesori do të jetë 1.7 Ghz dual core, që do të thotë më pak i fuqishëm se chip quad-core që gjendet tek S4.

S4 Mini është lëvizja e fundit e Samsung në strategjitë e tij për sjelljen e aparatëve celularë ne forma dhe madhësi të ndryshme.  “ata gati bëjn cdo ndryshim të mundshëm në një pajisje për të testuar tregun. Me këto ndryshme ata kanë pasur një sukses relativisht të mirë, veçanërisht me Galaxy Note,” tha Nick Dillion, analist celularësh për Ovum.

/Ejup Lila/

_67888344_00_gt-i9190_front_black_standard_online

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
8°/-2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
10°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
11°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Clear
8°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr