Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Samaras: Nuk ka zgjedhje të trefishta

Samaras: Nuk ka zgjedhje të trefishta

0 Komentet 🕔16.12.2013 - 10:36

Kryeministri grek, Antonis Samaras, ka hequr mundësinë e zgjedhjeve të trefishta : europiane, bashkiake dhe të përgjithshme.

Këto zgjedhje pritej të mbaheshin në Greqi  në maj të vitit të ardhshëm. Në një intervistë për gazetën “Katheimerini” Samaras tha se angazhimet e tij aktuale janë ndryshimi i imazhit të keq të Greqisë jashtë vendit, forcimi i pozitës së saj në mjedis ndërkombëtar gjithmonë e më të shqetësuar si dhe reduktimi i ri i borxhit dhe thithja e investimeve serioze.

Ai tha se në parlament ka shumë deputetë, të cilët edhe pse nuk pajtohen me politikën e qeverisë, nuk do të lejojnë që të ketë një cikël anomalie politike në Greqi.

“Ekziston dhe logjika e thjeshtë, ndjenja e interesit kombëtar, po të doni, që imponon se kjo qeveri duhet ta përfundojë mandatin e saj dhe të gjykohet nga rezultatet pasi ta përfundojë ounën. Jo të detyrohet ta lejë në mes, duke e flakur vendin në mosqeverisje. Ne po përpiqemi të largohemi me shpejtësi nga humnera e katastrofës, jo të na kthejnë aty. Dhe këtë nuk e shohim vetëm ne, që ushtrojmë qeverisjen, e shohin edhe shumë të tjerë”, thekson Samaras.

Ai gjithashtu u shpreh se së shpejti do të arrihet marrëveshje me Trojkën për ristrukturimin e ndërmarrjeve të sektorit të mbrojtjes.

/Muzafere Dema/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Chance of Shiu!
17°/11°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Shiu!
13°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 20, 2018
Shiu!
14°/9°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Bore! Showers
2°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on March 20, 2018
Bore!
1°/-3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Shiu!
17°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Shiu!
13°/4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on March 20, 2018
Pjesërisht vranët
16°/4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr