Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Salmonela helmoi dasmorët

Salmonela helmoi dasmorët

0 Komentet 🕔01.09.2013 - 10:12

Instituti i Shendetiti Publik konfirmon se helmimi i dasmorëve në fshatin Gorishovë në Cakran të Fierit ka ndodhur për shkak të konsumimit të mishit të infektuar nga salmonela.

Por specialistët e Institutit hedhin poshtë rezultatet e dala nga Drejtoria e Shëndetit në Fier, sipas të cilave kuzhinieri ka qenë i infektuar nga salmonela e më pas bakteri të jetë përhapur tek dasmorët.

Nderkohe që të hënën pritet të dalin pergjigjet e analizave më të detajuara të produketeve të konsumuara, por dhe të dasmorëve.Deri më tani është konfirmuar që mishi i konsumuar në ceremoninë e martesës të dielën  në Gorishove ka qenë i infektuar me salmonelë.

Sipas informacionit zyrtar të ISHP, rreth 100 persona qe u helmuan nga konsumimi i mishit në një ceremoni martese në fshtain Gorishove në Cakran të Fierit kanë marre gjatë kësaj jave ndihmen e specializuar mjekësore në spitalin e Fierit dhe Ballshit. Aktualisht në Spitalin Infektiv të qytetit të Fierit ndodhen të shtruar rreth 13 dasmore nga 28 që ishin në fillim, ndërsa në spitalin pediatrik po trajtohen 4 fëmijë, edhe këta të helmuar në dasmë.Drejtori i ISHP-së ka deklaruar se gjëndja e tyre shëndetësore është e përmiresuar.

/Blerand Ismaili/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
0°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-5°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Ice Pellets
1°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214