Sadiku: Kam vendosur për kombëtaren, por nuk tregoj

0

Loret Sadiku, qendërmbrojtësi i Helsinborgut ka dhënë një intervistë për mediat Suedeze ku ka thënë se ai e ka shumë të qartë se me cilën kombëtare do të luaj.Vendimin e tij tashmë e din edhe familja e tij.

Ish-i i shpresave të Suedisë, pas një takimi që ka pasur me teknikun e përfaqësueses skandinave Erik Herman, duket shumë i lëkundur pasi ai patë konfirmuar se do të luante me kombëtaren e Shqipërisë.

“Është një zgjidhje e vështirë, por unë ndjehem mirë. Kam atë ndjesi të mirë që nga momenti i parë. Skuadrën time kombëtare e dimë tashmë unë dhe familja”, ka thënë Sadiku për mediatë suedeze

Gjithashtu Sadiku është shprehur se ka refuzuar ofertën e kombëtares shqiptare për ndeshjen me Armeninë dhe të njëjtën gjë do të bënte edhe pot ë merrte ftesë nga kombëtarja Suedeze.

/Ariglon Pali/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here