Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Sa kushton një yll në shëtitoren e Hollivud-it dhe disa kuriozitete interesante

Sa kushton një yll në shëtitoren e Hollivud-it dhe disa kuriozitete interesante

0 Komentet 🕔21.11.2018 - 10:31

Pavarësisht se është një gjest që kryhet për meritat e tyre, të gjithë aktorët e përzgjedhur duhet të paguajnë një tarifë prej 30 mijë dollarësh, për të pasur yllin e tyre në Shëtitoren e Famës në Hollivud.

 

Flota më e vjetër detare në botë dhe që është ende aktive, është e ajo e Portugalisë.

images

Në vitin 2013, një suedez u arratis nga burgu një ditë para lirimit të tij, për të shkuar tek një dentist, dhe më pas u rikthye pasi mjekoi dhëmbin që i shkaktonte dhimbje.

Në Norvegji, duhen 3 vjet të arsimit të lartë për t’u bërë një oficer policie. Trajnimi zhvillohet në një universitet, dhe çdo i diplomuar merr diplomën ‘bachelor’ në “Studimet mbi policinë”.

Kokat e stilolapsave, kanë një vrimë në krye për të zvogëluar rrezikun e mbytjes, nëse gëlltiten aksidentalisht, sidomos nga fëmijët.

Shkrimtari amerikan Ernest Vinsent Rajt shkroi “Gadsby”, një roman me 50.000 fjalë pa përdorur asnjeherë gërmën “e”. Deri më sot, ai është konsideruar si një nga shembujt më të mirë të shkrimit të kufizuar.

17532429779_4

Delfinët mund t’i shohin skeletet tona, dhe të ndiejnë rrahjet e zemrës përmes sonarit të tyre. Ata madje njihen se shpërqëndrojnë peshkaqenët, sa herë ata tentojnë të sulmojnë njerëzit.

Në 5 ditë, 1 amerikan konsumon mesatarisht po aq sheqer, sa një amerikan konsumonte 200 vite më parë gjatë gjithë vitit.

Në vitet 1950, shfaqjet televizive në SHBA nuk lejoheshin të përdorin fjalën “pregnant” (shtatzënë), pasi konsiderohej diçka e pahijshme.

Shkencëtarët në qendrën e vëzhgimit hapësinor “Allen Telescope Array”, mbajnë gjithnjë shampanjë në frigoriferin e tyre, në rast se gjejnë shenjat e jetës jashtëtokësore.

ratan2_large

/A.Miha/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214