Rusi, përplasen dy anije, 4 të vdekur dhe 49 të plagosur

0

Një përplasje mes dy anijeve paraditen e sotme, në një lumë të Siberisë Lindore, ka shkaktuar të paktën 4 të vdekur dhe 49 të plagosur.

Aksidenti ndodhi në lumin Irtych, rreth 2500 kilometra në lindje të Moskës, ku anija “Polessie-8” u përplas me një anije tjetër, në afërsi të qytetit Omsk.

Sipas burimeve zyrtare ruse, mes 49 të plagosurve janë përfshirë edhe tetë fëmijë.

 

/Elona Tereziu/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here