Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

“Rusia te ulë tensionin në Ukrainë”

“Rusia te ulë tensionin në Ukrainë”

0 Komentet 🕔14.07.2014 - 13:19

Gjatë një bisede telefonike, presidenti amerikan, Barack Obama dhe kryeministri britanik, David Cameron shprehën shqetësimin për dhunën në Ukrainën Lindore. Ata ranë dakord që Rusia duhet të ndërmarrë hapa të menjëhershëm për uljen e tensionit.

”Hapa të tillë i janë komunikuar Rusisë, por deri tani as Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe as Britania e Madhe nuk kanë parë përparime”, thuhet në komunikatën e rastit të Shtëpisë së Bardhë.

”Në veçanti Obama dhe Cameron  theksuan domosdoshmërinë e ndërprerjes së menjëhershme të furnizimeve me armë dhe trupa ruse nëpërmjet kufirit. realizimin e një mekanizmi  monitorimi nga ana e OSBE-së dhe të një plani për lirimin e pengjeve”, theksohet në komunikatë.

”Evropa dhe SHBA duhet të marrin masa shtesë koordinimi për vendosjen e sanksioneve të reja Rusisë nëse nuk ndërmerr hapat e duhur për uljen e tensionit”, shton Shtëpia e Bardhë. Veç kësaj, Obama dhe Cameron diskutuan edhe për Afganistanin dhe Irakun.

 /Arjola Hajdini/ 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214