Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Rusi, thyhet rekordi Gines me korin mbi 4000 vetë

Rusi, thyhet rekordi Gines me korin mbi 4000 vetë

0 Komentet 🕔27.05.2013 - 09:44

Më shumë se 4,000 këngëtarë rusë kanë performuar në Shën Petersburg me qëllim vendosjen e një rekordi botëror për korin më të madh.

4335 këngëtarët e të gjitha moshave dhe nga pothuajse të gjithë koret profesionistë dhe amatorë të qytetit, kënduan pranë katedrales së Shën Isakut, përpara mijëra spektatorëve nën një shi që nuk ndalonte.

Spektatorët, të cilët mbyllën çadrat  me fillimin e performancës, kënduan së bashku gjatë koncertit një orësh.

Të 14 këngët e kënduara, ishin nga më të njohurat dhe patriotiket e Rusisë dhe Bashkimit Sovjetik, përfshirë edhe një himn simbolizues i fitores së vendit në Luftën e Dytë Botërore.

Alshenina Julia, vajza e të cilës këndoi në kor, tha se koncerti ishte aq prekës sa ajo nuk mundi t’i mbajë lotët.

 

/Jola Llozhi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Shiu!
10°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
16°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214