Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Rusi, shpërthime të makinave me bombë

Rusi, shpërthime të makinave me bombë

0 Komentet 🕔21.05.2013 - 09:30

 

3 persona janë vrarë dhe 12 të tjerë janë plagosur pas disa shpërthimeve të njëpasnjëshme të makinave me bombë, në republikën gjysmë-autonome të Dagestanit në Rusi, deklarojnë autoritetet zyrtare.

Bomba e parë shpërtheu të hënën përpara Ministrisë së Drejtësisë në kryeqytetin rajonal të Makhachkala. Me ardhjen e policisë, bomba e dytë u aktivizua me telekomandë.

Hetuesit deklarojnë se shumica e të vdekurve dhe të plagosurve u shkaktua nga shpërthimi i dytë. Agjentët e policisë dhanë shifra të ndryshme mbi viktimat, të cilat variojnë nga 3 deri në 8. Dyshohet se 30 vetë kanë mbetur të plagosur.

Makinat me bomba, shpërthimet vetëvrasëse dhe luftimet me zjarr janë të zakonshme në Dagestan, qendër e një kryengritjeje të rrënjosur në dy luftërat post-sovjetike kundër rebelëve separatistë në Çeçeninë fqinje.

/Jola Llozhi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Thunderstorm
25°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/15°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Clear
29°/16°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Chance of a Thunderstorm
26°/14°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
25°/14°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Thunderstorm
26°/14°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Clear
27°/13°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr