Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Rritja e pagave për punonjësit e arsimit parauniversitar, ja lista

Rritja e pagave për punonjësit e arsimit parauniversitar, ja lista

0 Komentet 🕔13.08.2013 - 09:40

Punonjësit e arsimit parauniversitar do të përfitojnë rritje pagash pas vendimit të qeverisë të publikuar tashmë edhe në Fletoren Zyrtare.

Sipas këtij vendimi ataa do të marrin një shtesë prej 2% për vjetërsi pune dhe një rritje në maasën 5-20% për kualifikim. Nga ky vendim qeverie përfitojnë të gjitthë mësuesit, drejtorët  dhe zv.drejtorët e shkollave dhe kopshteve, kujdestarët e konvikteve si dhe edukatorët e kopshteve.

Sipas listës së publikuar, paga mesatare e një drejtori shkolle varion sipas pozicionit, nga 52 000 lekë në 53 000 lekë. Pagat e mësuesve variojnë nga 31 500 në 43 000 lekë. Po kështu edukatorët e kopshteve do të kenë një pagë prej 31 500 lekësh.

STRUKTURA E PAGËS PËR PUNONJËSIT E ARSIMIT PARAUNIVERSITAR

Shtesa për kualifikim Paga
Drejtor i shkollës së mesme me mbi 700 nxënës 5% -20% e pagës 53 000 lekë
Drejtor i institutit të nxënësve që nuk shikojnë 5% -20% e pagës 53 000 lekë
Drejtor i institutit të nxënësve që nuk dëgjojnë 5%-20% e pagës 53 000 lekë
Drejtor në shkollat me probleme të larta mendore 5%-20% e pagës 53 000 lekë
Drejtor i konvikteve 5%-20% e pagës 53 000 lekë
Drejtor i shkollës së mesme me 301 deri në 700 nxënës 5%-20% 53 000 lekë
Drejtor i shkollës së mesme me deri në 300 nxënës 5%-20% e pagës 53 000 lekë
Zëvendësdrejtor i shkollës së mesme me mbi 700 nxënës 5%-20% e pagës 47500 lekë
Përgjegjës i bazës prodhuese 5%-20% e pagës 47 500 lekë
Zëvendësdrejtor i institutit të nxënësve që nuk shikojnë 5%-20% e pagës 47500 lekë
Zëvendësdrejtor i institutit të nxënësve që nuk dëgjojnë 5%-20% e pagës 47500 lekë
Zëvendësdrejtor në shkollat me probleme të larta 5%-20% e pagës 47500 lekë
Zëvendësdrejtor i shkollës së mesme me 301 deri në 700 nxënës —— 47000 lekë
Zëvendësdrejtor i shkollës së mesme me deri në 300 nxënës —— 46500 lekë
Drejtor i Qendrës Kulturore të Fëmijëve 5%-20% 44500
Drejtor i shkollës 9-vjeçare me mbi 700 nxënës 5%-20% 43500
Drejtor i shkollës 9-vjeçare me 301 deri në 700 nxënës 5%-20% 43000
Drejtor i shkollës 9-vjeçare me deri në 300 nxënës 5%-20% 42500
Drejtor i shkollës fillore klasa I-IV. 5%-20% 41000
Përgjegjës (kryemësues) i shkollës me klasë kolektive 5%-20% 39500
Zëvendësdrejtor i shkollës 9-vjeçare 5%-20% 39000
Drejtor i kopshtit me ushqim 5%-20% 39500
Përgjegjës sektori në Qendrën Kulturore të Fëmijëve 5%-20% 44500
Drejtor i kopshtit pa ushqim 5%-20% 43500
Mësues në shkollat e mesme 5%-20% 43000
Mësues në institutin e nxënësve që nuk shikojnë 5%-20% 42500
Mësues në institutin e nxënësve që nuk dëgjojnë 5%-20% 41000
Mësues në shkollat me probleme të larta mendore 5%-20% 39500
Instruktor në Qendrën Kulturore të Fëmijëve 5%-20% 39000
Mësues në ciklin e ulët në shkollat 9-vjeçare 5%-20% 36500
Edukator konvikti 5%-20% 38500
Kujdestar konvikti 5%-20% 38500
Edukator në kopsht fëmijësh 5%-20% 31 500
Mësues në ciklin e ulët në shkollat 9-vjeçare 5%-20% 31 500

/Romina Qama/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Pjesërisht vranët
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
11°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
9°/2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Chance of Shiu!
7°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
6°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
5°/-5°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Bore!
4°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Clear
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
2°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214