Rritet vetëbesimi tek Inter

0

Esteban Cambiaso thotë se lojtarët e Interit janë përshtatur shpejt me metodat e Walter Mazzarrit, dhe se trajneri i ri ka shtuar vetëbesimin në mesin e “zikaltërve”.

Interi impresionoi në barazimin 1-1 ndaj Juventusit në Serie A, duke shtuar shpresat e skuadrës se mund të luftojë për titull këtë sezon. “Mazzarri na ka mësuar aq shumë koncepte, por ne kemi arritur t’i kapim ato shumë shpejt. Ne kemi zbuluar ca nga vetëbesimi, pasi besojmë në atë çfarë bëjmë. Jo vetëm në ndeshje, por veçanërisht në punën që bëjmë gjatë javës. Nëse kjo nuk ishte rast, atëherë ne nuk do të kishim bërë paraqitjen që bëmë kundër Juventusit”, ka thënë Cambiaso.

/Ariglon Pali/

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here