Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Rritet numri i turistëve në Dubai, ja objektivat për 2020

Rritet numri i turistëve në Dubai, ja objektivat për 2020

0 Komentet 🕔04.08.2013 - 07:03

Rreth 5.5 milion turistë vizituan Dubain vetëm gjatë sezonit të parë veror. Ndërkohë që parashikohet të arrihet një shifër shumë e lartë turistësh në vit, rreth 20 milion.

Megjithatë Dubai, qyteti turistik, ka vendosur objektiva afatgjate nëpërmjet një plani të quajtur “Dubai’s New Tourism Vision for 2020″.

“Të dhënat tregojnë se, jemi në rrugën e drejtë për të arritur planifikimet për vitin 2020. Strategjia jonë është të pozicionojmë Dubain si destinacion ideal për turistët dhe udhëtarët nga mbarë bota”, u shpreh drejtori i përgjithshëm i turizmit në Dubai, Helal Saeed Almarri. Ai gjithashtu konfirmoi se hotelet kanë një fluks të jashtëzakonshëm dhe se planifikimet për më tej janë akoma më të larta.

/Bronilda Dedja/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214