Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Rritet çmimi i duhanit me 20 lek

Rritet çmimi i duhanit me 20 lek

0 Komentet 🕔10.10.2014 - 12:38

Rritja e akcizës së cigareve nuk do të presë deri në miratimin e paketës fiskale, por do të hyjë në fuqi menjëherë. Kuvendi ka future dje në rend dite me procedurë të përshpejtuar  shtesë me 20 lek të çmimit të cigareve. Megjithse është një ligj me efekte financiare në nenin 13 të tij parashikohet hyrja në fuqi menjëherë.

Zakonisht të gjitha ligjet që kanë të bëjnë me  ndryshim taksash  dhe tatimesh  hyjne në fuqi me procedurë të përshpejtuar. Për t’i lejuar kompanitë të cilat preken  nga ndryshimet  të përgatiten për procedurat e reja.

Qeveria  me këtë ndryshim pritet ti shtojë buxheti të shtetit rreth 3.4 miliard lek nga akciza dhe 600 milionë lek nga TVSH-ja. Pra janë rreth 40 milion  dollarë  shtesë për  vitin 2015. Por vetëm për sivjet parashikohet  dhe rreth 6.6 milionë dollar shtesë për pas miratimit  që pritet të bëhet të enjten e ardhshme.

/Arjola Hajdini/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 18, 2018
Chance of a Thunderstorm
29°/18°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 19, 2018
Chance of a Thunderstorm
32°/18°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Chance of a Thunderstorm
32°/19°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 18, 2018
Thunderstorm
26°/16°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 19, 2018
Chance of Shiu!
22°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/16°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 18, 2018
Chance of Shiu!
27°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 19, 2018
Chance of a Thunderstorm
28°/15°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Pjesërisht vranët
30°/16°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr