Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Rriten çmimet e sigurimeve

Rriten çmimet e sigurimeve

0 Komentet 🕔12.02.2014 - 20:08

Të gjitha kompanitë e sigurimeve të automjeteve në vend kanë rritur brenda një dite çmimin minimal për sigurimin e detyrueshëm. Ky veprim tregon se kompanitë e sigurimit bëjnë marrëveshje të fsheta midis tyre për të rritur çmimet e pagesave. Kjo  ligjërisht  nuk është e lejuar për shkak se ligji parashikon konkurrencën në treg

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë dhe Financave, Erion Braçe bëri sot me dije se tarifa minimale e pagesës së sigurimit të detyrueshëm TPL për makinat e zakonshme është rritur brenda ditës në 6 mijë lekë. Braçe vëren se nga shkurti i vitit të kaluar, kompanitë e kanë rritur 4 herë pagesën për sigurimin e detyrueshëm TPL, ndërsa rritja e fundit shënon një shtesë prej 43% të çmimit të mëparshëm.

Erion Braçe shqetësimin e tij e a shprehur në një letër dërguar ministrit të Financave, Shëlqim Cani, Kryetares së Autoritetit të Mbikqyrjes Financiare Enkeleda Shehi dhe kryetares së Autoritetit të Konkurrencës, Lindita Lati.

Braçe ka kërkuar hetimin e rritjes së menjëhershme të tarifës së sigurimit të automjeteve dhe informacion për atë që e quan një veprim të koordinuar mes kompanive private dhe asaj publike INSIG.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Pjesërisht vranët
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
11°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
9°/2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Chance of Shiu!
7°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
6°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
5°/-5°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Bore!
4°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Clear
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
2°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214