Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Rishfaqet “Babalja”

Rishfaqet “Babalja”

0 Komentet 🕔05.12.2018 - 10:15

Albert Veliu, i njohur ndryshe “ Babalja”, shoku i tij Fredi Alizoti nga Fieri dhe gazetari Jetmir Olldashi i janë drejtuar gjykatës së Apelit Tiranë, duke bërë kërkesë për zëvendësimin e masave të sigurisë  “Arrest me burg” dhe “ Detyrim paraqitje”.

Kërkesa është regjistruar pranë sekretarisë së gjykatës së Apelit në datën 3 dhjetor 2018. Në ditët në vijim pritet që gjyqtarja, Flutura Skënderi, e zgjedhur nga shorti elektronik, të caktojë datën për zhvillimin e seancës gjyqësore.

Sipas burimeve të prokurorisë ka pasur një bashkëpunim mes Babales, Salianjit dhe Olldashit për të realizuar një audiopërgjim kundër Agron Xhafaj, ish-ministri i Brendshëm duke e goditur atë politikisht.

Ky hetim nxorri në pah faktin se deputeti i partisë demokratike Salianji, ka telefonuar Jetmir Olldashin në orën 01:30 të natës  duke i kërkuar të paraqitej në selinë e PD pasi e kërkonte Veliu. Mbas kësaj telefonate, Olldashi është drejtuar në seli rreth orës 03:00 të po asaj nate.

Nga ky hetim prokuroria mendon se mes treshes ka njohje dhe kanë bashkëpunuar për realizimin e përgjimit.

/J.Spaho/

salianjii

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214