Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Rosell nuk është më president i Barcelonës

Rosell nuk është më president i Barcelonës

0 Komentet 🕔24.01.2014 - 16:15

Sandro Rosell dha dorëheqjen mbrëmjen e së enjtes si presidenti i Barcelonës për shkak të akuzave kundër pas hapjes së hetimeve për transferimin e Nejmarit nga Santosi verën e shkuar. Rosell dhe Barça janë nën hetim nga Gjykata e Lartë spanjolle me akuzën e përvetësimit të fondeve.

Ndërkaq, 49-vjeçari ka lëshuar një deklaratë ku pretendon pafajësinë. “Unë dhe familja ime prej kohësh kemi vuajtur sulme që më kanë bërë të pyes veten nëse ia vlen më të jem president”, shprehet Rosell.

“Ditët e fundit ka pasur kritika të padrejta nga gjykatat kombëtare ndaj meje. Këmbëngul se gjithçka në transferimin e Nejmarit ka qenë korrekte. Ne nuk duam publicitet të padrejtë që cenon imazhin e klubit”.

Sandro Rosell mori drejtimin e Barcelonës në 2010-ën, ndërsa deri në përfundimin e mandatit të tij në vitin 2016 klubin blaugrana do ta udhëheqë zëvendëspresidenti Josep Maria Bartomeu.

/Objektiv.al/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
0°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-5°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Ice Pellets
1°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214