Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Rosberg fiton Çmimin e Madh të Spanjës, Hamilton dhe Vettel pas tij

Rosberg fiton Çmimin e Madh të Spanjës, Hamilton dhe Vettel pas tij

0 Komentet 🕔11.05.2015 - 09:12

Nico Rosberg mori një fitore dominuese në Spanjë  duke mposhtur shokun e tij të skuadrës Leëis Hamilton.Pas një starti perfekt, ai ka udhëhequr garën nga fillimi deri në fund të saj.

Fillimisht, Hamilton mbeti i  mbërthyer pas Ferrarit të Sebastian Vettel gjatë gjysmës së parë të garës pas një starti të dobët,por arritit të dalë përpara tij  falë strategjisë me tre pit-stope të përdorur nga Mercedes.

Valtteri Bottas ka arritur të mbajë vendin e katërt pas një sfide të ashpër me  bashkëkombasin e tij finlandez Kimi Raikkonen në xhirot e fundit të garës.

Dhjetëshen e parë e plotësojnë Massa (Williams), Ricciardo (Red Bull), Grosjean (Lotus), Sainz (Toro Rosso) dhe Kvyat (Red Bull).

Gara  e radhës është Çmimi i Madh i Monakos pas dy javësh.

/Dashnor Myftarago/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214