Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Ronaldo: Manchesteri është e shkuara, shtëpia ime është Reali

Ronaldo: Manchesteri është e shkuara, shtëpia ime është Reali

0 Komentet 🕔16.09.2013 - 08:47

Cristiano Ronaldo u ka dhënë fund të gjitha spekulimeve për një kalim të mundshëm te skuadra e Manchester United duke nënshkruar një kontratë të re me klubin mbretëror deri në vitin 2018.

Ronaldo, i cili ka shënuar 203 gola me fanellën e Real Madrit, insiston se nuk ka asnjë arsye për të lënë Santiago Bernabeun.

“Do të jemë i sinqertë me ju. Të gjithë e dinë që unë kam qëndruar në Manchester për 6 vjet, aty mësova shumë gjëra dhe këtë nuk e harroj”, tha ai për gazetarët.

“Por Manchesteri është e shkuara, tani është Madridi. Kjo është shtëpia, familja imë është këtu, unë jam shumë i lumtur në Madrid.

“Unë i respektoj klubet që trokitën dhe u interesuan për mua, por ata e dinë që qëllimi im i vetëm ka qenë të luaj në këtë klub, ndoshta deri në fund të karrierës.

“Askush nuk e di të ardhmen, por unë do të luaj edhe për pesë vjet në madrid dhe dua të fitoj sa më shumë trofe për këtë klub. Unë mundohem të bëj më të mirën, si gjithmonë.”

Me këtë kontratë Ronaldo bëhet lojtari më i paguar në La Liga me një pagë prej 17 milion euro në sezon.

Lojtari është shumë ambicioz dhe pretendon dhe nuk do të vendosë limite. Ai pretendon qe gjatë 5 viteve të ardhshme të shënojë më shumë se 200 gola.

/Ejup Lila/

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 18, 2018
Clear
11°/2°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Overcast
13°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Shiu!
13°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 18, 2018
Clear
8°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Shiu!
12°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Pjesërisht vranët
6°/-1°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 18, 2018
Clear
7°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Clear
8°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Chance of Shiu!
9°/1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr