Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Roma shpartallon Bolonjën (VIDEO)

Roma shpartallon Bolonjën (VIDEO)

0 Komentet 🕔30.09.2013 - 07:09

Roma arriti të marrë një fitore bindëse kundër Bolonjës në javën e gjashtë të kampionatit italian. Reazultati 5-0 i ngjit kryeqytetasit në krye të tabelës së klasifikimit me 18 pikë, i vetmi ekip me pikë të plota.

Goli i parë u shënua nga Florenci pas një predhe të Pjaniç dhe pritjes së portierit bolonjez Çurçi. Brenda 45 minutave të para Roma shënon edhe dy gola të tjerë me anë të Xhervinjos dhe Benatias.

Skuadra e drejtuar nga Rudi Garsia nuk dorëzohet për asnjë moment edhe në pjesën e dytë, duke përshëndetur edhe dy herë të tjera portën e Bolonjës. Sërish Xhervinjo në minutën e 62-të dhe Ljajiç në të 85-n vulos takimin.

/Objektiv.al/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214