Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Rikthehet pas 8 vitesh linja Shëngjin-Brindizi

Rikthehet pas 8 vitesh linja Shëngjin-Brindizi

0 Komentet 🕔08.06.2015 - 09:44

Do të rikthehet pas 8 vitesh ndërprerje në Shëngjin linja e tragetit Shëngjin-Brindizi. Kryetari i Kuvëndit Ilir Meta dhe ministri i Transportit përuruan linjën e tragetit ndërsa konsideruan atë si një port mjaft të rëndësishëm për veriun.

Për këtë port, Ministria e transporit dhe Infrastrukurës ka investuar për ndërtimin e hyrjes së portit dhe zyrave të sigurisë rreth 26 milionë lekë, investim ky prej të ardhurave të buxhetit të shtetit. Ky port sipas Ministrit Haxhinasto, ka një kapacitet prej 1 milion ton në vit. Në Shëngjin së shpejti pritet të nis edhe ndëritimi i porteve të Jahteve, një invesim ky austriako-slloven.

Brënda këtij sezoni turistik synohet të vihet në funksion dhe linja e pasagjerëve Bari-Shëngjin, çka do ta kthejë Shëngjinin në një port të rëndësishëm, jo vëtëm për mallrat por edhe për pasagjerët e gjithçka tjetër. ”Ky investim është vetëm fillimi  për transformimin e portit”- është shprehur Ilir Meta.

/Rovena Mydini/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-2°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-5°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214