Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Rezultati zyrtar vonon, sot numërohen votat e veçanta

Rezultati zyrtar vonon, sot numërohen votat e veçanta

0 Komentet 🕔16.06.2014 - 09:10

Rezultati zyrtar i zgjedhjeve në Kosovë do të vonojë të paktën edhe 10 ditë, shkruan Koha Ditore.  Zyrtarët e KQZ-së nuk pranojnë të përshpejtojnë procesin, duke mos bërë tolerime me saktësinë.

Numërimi i votave me kusht, votave të votuesve të veçantë dhe votave jashtë Kosovës do të fillojë sot dhe kjo do të shtyjë edhe për disa ditë shpalljen e rezultateve. Sipas koordinatorit të QNR-së, Burim Ahmetaj, këto vota nuk pritet të sjellin ndyshime të mëdha në rezultatin e deritanishëm. Gjithsej janë rreth 13 mijë vota me postë dhe 21 mijë e 800 vota të votuesve me kusht.

Koha Ditore shkruan gjithashtu se KQZ nuk do të pranojë kërkesën e AKR-së për rinumërim të të gjithë votave dhe se procesi do të vijojë normalisht.

/Romina Qama/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
9°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
10°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
11°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Overcast
-2°/-4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
1°/-7°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
0°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-10°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214