Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Reshje të dendura në Pakistan, 108 persona të vdekur

Reshje të dendura në Pakistan, 108 persona të vdekur

0 Komentet 🕔19.08.2013 - 08:29

Dy javët e fundit në Pakistan reshjet e dendura të shirave kanë shkaktuar përmbytje, si pasojë 108 persona kanë humbur jetën.

Mësohet se 770 rajone janë goditur nga përmbytjet  dhe rreth 2 500 banesa janë shkatërruar tërësisht.

Duket se Pakistani është mësuar me të tilla përmbytje pasi edhe në vitin 2010 përmbytjet kishin shkaktuar dëmë të mëdha dhe rreth 1 800 të vdekur.

 

/Rabihana Halili/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr