Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Rënie në bursa

Rënie në bursa

0 Komentet 🕔21.06.2013 - 09:27

Dita e enjte është shënuar si dita më e keqe për bursën e “Wall Street”, ku mesatarja industrial e “Dow Jones” humbi 353 pikë ose 2,3%,  bursa “S&P” shënoi rënie me 2,5% dhe “Nasdaq” pati një rënie mbi 2,3% duke e cilësuar ditën e enjte si dita  që shënon rënien më të madhe që prej nëntorit 2011.

Disfata erdhi pasi Ben Bernanke, kreu i Rezervës Federale ofroi disa udhëzime eksplicite, se kur Banka Qendrore mund të nisë të tërheq politikat e saj stimuluese. Një ditë para se bursa të pësojë këtë ulje Bernanke shprehu shqetësimin e tij se Banka Qendrore mund të jetë duke përgatitur të ulë ndjeshëm politikat e saj stimuluese gjatë këtij viti.

Bernanke tha se FeD-ja në varësi të performancës së ekonomisë mund të nis të zvogëloj blerjen  borxheve në fund të këtij viti duke I dhënë fund programit nga fiti 2014 dhe se mund të vazhdoje përpjekjet stimuluese nëse ekonomia merr një kthesë negative.

\Enkeleda Cami\

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214