Regjistrimi, ja si humbi jetën një ushtar francez në RAQ (VIDEO)

0

Një konflikt tepër i rrezikshëmë është duke u zhvilluar në Republikën e Afrikës Qendrore ku anetarë të grupeve etnike dhe besimeve fetare të ndryshme janë duke luftuar me njeri-tjetrin për të marrë në kontroll qeverisjen e vendit. Ndërkohë, në regjistrimin e mëposhtëm dëgjohen ushtarët francezë që ndodhen aktualishte në Bangui me mandate të NATO-s për të siguruar paqen. Po ashtu, dëgjohet edhe njëri prej tyre i cili është i plagosur dhe merr frymë thellë. Mësohet se ai u nda nga jeta pak minuta më pas gjatë rrugës për në spital.


/Objektiv.al/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here