Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Reforma në drejtësi: Basha dhe Rama bashkë në tryesë për diskutim

Reforma në drejtësi: Basha dhe Rama bashkë në tryesë për diskutim

0 Komentet 🕔06.10.2014 - 08:30

Diskutimi mbi reformën në drejtësi do të mbledhë në një tryezë të përbashkët Kreun e qeverisë, Edi Rama dhe Kreun e Opozitës, Lulëzim Basha. Pas dy muajsh bojkotim në Parlament opozita do të marrë pjesë në tryezën e thirrur nga presidenti Bujar Nishami.

Kreu i shtetit do të drejtojë diskutimin mbi reformimin e sistemit të drejtësisë në vend. Takimi do të nisë në orën 9:30, ku pas Nishanit do të mbajnë fjalimet e tyre Kryetar i Parlamentit, Ilir Meta, Kryeministri, Edi Rama dhe kryetari i PD, Lulëzim Basha. Po ashtu në këtë mbledhje do të jenë të pranishëm drejtori për Shqipërinë në Drejtorinë e Përgjithshme të Zgjerimit në KE , Jean-Eric Paquet, ambasadori i OSBE-së, Florian Rauing, si dhe Hanry Jardine, zv.ambasadori i SHBA-ve.

Nga ana e saj Opozita është shprehur se do të mbështesë iniciativën e Presidentit për reformën në Drejtësi dhe ka kërkuar që ndryshimet të bëhen në Parlamant dhe jo si produkt i qeverisë. Kjo temë ësshtë diskutuar edhe në takimin e niverlit të lartë mes Bashkimit Europian  dhe qeverisë javën e kaluar. Sot pritet të diskutojnë konstitucionalistët në katër panele.

/Objektiv.al/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/5°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214