Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Receta popullore e cila lufton kolesterolin

Receta popullore e cila lufton kolesterolin

0 Komentet 🕔21.11.2018 - 09:38

Kjo recetë mijëvjeçare me prejardhje nga Kina ndihmon për uljen e kolesterolit në gjak dhe  përmirëson funksionin e zemrës. Konsiderohet si një nga recetat më të suksesshme të mjeksisë alternative.

Këtë recetë mund ta përgatisni fare lehtë në shtëpitë tuaja dhe nuk përmban efekte anësore.

Hudhër-dhe-limon-700x450

Përbëresit : 1 litër ujë i filtruar, 3 limonë organikë të madhësisë së mesme, 3 thelpinj hudhra.

Përgatitja:

Qërojini hudhrat dhe prijini në copë të mëdha, më pas pastrojini limonët dhe vendosini ata të qëndrojnë në ujë me pak sodë buke për një orë dhe më pas hiqini nga uji limonët dhe prijini në copa.

Në të njëjtën kohë nxehni sasinë e ujit dhe më pas shtoni copat e prera paraprakisht të limonit dhe hudhrës në ujin e nxehtë.

Vendosini më pas sërish në zjarr dhe lërini të ziejnë në temperaturë të ulët por të vlojë. Përzierjen lëreni të ziejë për 15 minuta dhe më pas vendoseni në frigorifer për gjithë natën.

Përdorimi: Kullojeni lëngun e përftuar nga përzierja dhe pini tre herë në ditë para buke nga 50 ml.

 

/A.Miha/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
3°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214