Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Reali i thotë “adios” Kupës së Mbretit

Reali i thotë “adios” Kupës së Mbretit

0 Komentet 🕔15.01.2015 - 22:05

Reali i Madridit dështon në derbin me Atletikon e Madridit, duke u detyruar t’i japë lamtumirën e parakohshme Kupës së Mbretit. Ndeshja e luajtur para pak minutash përfundoi në barazim 2-2, ndërkohë që Atletiko e kishte fituar ndeshjen e parë me rezultatin e pastër 2-0.

Serinë e golave e hapi Fernando Torres që në minutën e parë, duke e bërë “malore” misionin e Realit që në fillim të takimit. Për vendasit barazon Serxho Ramos në minutën e 20-të, por në minutat e mbetura të pjesës së parë kampionët e Evropës nuk mundën të bëjnë asgjë më tepër.

Në minutën e parë të pjesës së dytë është përsëri i rikthyeri Fernando Torres që kalon sërish në avantazh Atletikon, duke vulosur edhe fatin e takimit. Me këtë dygolësh Torres rikthehet me këmbë të mbarë tek madrilenët, pas aventurave të dështuara tek Liverpuli, Celsi dhe Milani.

Në minutën e 54-t Kristiano Ronaldo barazon shifrat, por goli i futbollistit më të mirë të planetit nuk vlen aspak për “mbretërit” e Realit.

Me këtë rezultat Atletiko vazhdon më tej në evenimentin e dytë më të rëndësishëm në Spanjë, ndërsa Reali i jep lamtumirën duke u fokusuar tashmë vetëm në La Liga dhe Champions League.

/Objektiv.al/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Pjesërisht vranët
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
11°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
9°/2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Chance of Shiu!
7°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
6°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
5°/-5°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Bore!
4°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Clear
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
2°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214