Reali fiton mes veshtiresive

0

Ka qene nje ndeshje mjaft e veshtire per galaktiket ajo transferte perball Cordobas, te cilen e fitoi me veshtiresi me rezultat 1-2 . Vendasit shenuan te paret shume heret qe ne min e 3′ me penallti, me autorin e golit Nabil Ghilas.

Cordoba po zhvillontee nje loje per tu pasur zili pasi nuk e lejoi Realin te dale ne lojen e saj. Por per ti prishur planet Cordobas mendoi sulmuesi francez Benzema, i cili shenoi pas nje rremuje ne zone ne min e 27′ . Kaq mjafton dhe per pjesen e pare.

Ne fraksionin e dyte te lojes Reali eshte me kembengulese per te gjetur golin e fitores. Por ndodhi ajo qe nuk pritej, Ronaldo ndeshkohet me karton te kuq pas nje grindje me kundershtaret dhe le fushen e lojes dhe do te humb sfiden ne ”Santiago Bernabeo” kunder Real Sociedat.

Per golin e fitores mendoi Gareth Bale me penallti ne min 89′ duke i dhene nje fitore me mjft vlera Realit. Me golin e yllit uellsian Reali ngjitet ne kuoten e 100 golave sezonale ne te gjitha kompeticionet qe tregon se eshte favorit per te fituar La Liga dhe Uefa Champions League. Reali e mbyll ne krye dhe kete jave te La Ligas.

/Klevis Deda/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here