Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Real-Atletiko, Simeone nxeh derbin

Real-Atletiko, Simeone nxeh derbin

0 Komentet 🕔08.04.2017 - 09:50

Sonte në “Santiago Bernabeu” luhet derbi i Madridit, Real-Atletiko. Supersfida mes dy ekipeve madrilene do të nisë në orën 16:15, ashtu siç është bërë traditë këto vitet e fundit.

Kjo mund të jetë sfida e sezonit për të dy ekipet, veçanërisht për Realin pasi nje barazim ose humbje do t’i kushtonte vendin e parë në renditje, duke qenë se qëndron vetëm dy pikë më lart se Barcelona e vendit të dytë.

Në një deklaratë për shtyp përpara derbit, tekniku i Atletiko Madridit, Diego Simeone ka nxehur më tej sfidën, duke theksuar se më mirë ëhstë një barazim në “Kamp Nou” të Barcelonës sesa një fitore në “Santiago Bernabeu”.

”Ndeshja e nesërme do të jetë e rëndësishme për ne për të vazhduar ecurinë e mire që kemi. Unë besoj tek të gjithë lojtaret e mi. Ne do të luajme për rezultat pozitiv dhe duhet të marrim një rezultat pozitiv në këtë pjesë të rëndësishem të sezonit, per të arritur objektivat në ligë. Atmosfera në ekip është e mire dhe të gjithë jemi të motivuar. Duhet të vazhdojmë kështu”, theksoi Simeone.

Aktualisht Reali mban vendin e parë me 71 pikë, por me një ndeshje më pak, ndërsa Atletiko pozicionohet në vendin e tretë me 61 pikë.

Gentian Duka

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214