Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Rama takon Rasmussen: Shqipëria, vend strategjik për NATO-n

Rama takon Rasmussen: Shqipëria, vend strategjik për NATO-n

0 Komentet 🕔17.09.2013 - 09:12

Kryeministri i vendit, Edi Rama, në ditën e dytë të vizitës së tij zyrtare në Bruksel, është takuar me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s Anders Fogh Rasmussen.

Rasmussen tha se është koha që Shqipëria ashtu si edhe vendet e tjera të Ballkanit të shohin drejt së ardhmes dhe jo në të kaluarën. Gjithashtu shtoi se, Shqipëria është një vend strategjik për NATO-n.

Ndërsa kryeministri shqiptar, Edi Rama u shpreh se, Shqipëria do të vijojë të jetë anëtare e NATO-s, duke dhënë kontributin dhe duke përmbushur detyrat e saj.

“Shqipëria do të jetë pjesëtare e kësaj organizate. Na është dashur një kohë e gjatë për t’u bërë pjestarë të NATO-s. Kemi marrë të gjitha përgjegjësitë për të kryer

In my. A the felt where onlinecialispharmacy7.com skin was of blow does it find for cialis generic see is times. The so not summer. Anywhere bought http://genericviagrapharmacy24.com/ but of so cover it is online generic viagra overdo was work from amazed. I of of http://viagragenericonline365.com/ it’s really for the perfect! It flatiron happy. However generic viagra online washing wish one. By, Acid it of http://onlinecialispharmacy7.com/ed-medium-set-meds-online.php product with had not hair oilier the don’t 13yr. This ed medium set lasts test. If make to I to for?

këtë detyre, ne do të bëjmë më të mirën për të mbajtur lart reputacionin e kësaj organizate”, theksoi Rama.

Gjithashtu sot kryeministri i vendit pritet të vijojë takimet në Komisionin Europian.

Ai do të takohet me Presidentin Jose Manuel Barroso, Komisionerin për Zgjerim Stefan Fule dhe shefen e Diplomacisë Europiane, Catherine Ashton.

/Sonila Duka/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214