Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Rama takim me Letën

Rama takim me Letën

0 Komentet 🕔12.12.2013 - 16:56

Kryeministri i Shqiperisë Edi Rama zhvillon sot takime zyrtare me Italine.  Në  këtë takim do të diskutohet për bashkëpunimin italo-shqiptar, TAP-in dhe investimet e qeverisë  Italiane në Shqipëri.

Sipas axhendës së zbardhur, bëhet e ditur që Rama do ta nisë viziten e tij me një takim  me guvernatorin e rajonit të Puglias në qytetin e Barit,  Niki Vendola. Më pas kryeministri dhe guvernatori do të marrin pjesë në konferencën mbi energjinë alternative “Alterenergji”, konferencë  kjo në shërbim të projektit të përbashkët rreth energjisë. Pasdite Rama do të jetë në Romë ku do të zhvillojë taklime me “Konfindustria”. Pas këtij takimi Rama do të takohet me kryeministrin e Italisë Enriko Leta ku së bashtu do të mbajnë një konferencë për shtyp .

Kjo vizitë e Ramës ka si synim reklamimin e mundësive dhe strategjive për investim që ofron vendi ynë.

/Sidorela Jança/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
8°/-2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
10°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
11°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Clear
8°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr