Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Rama takim me drejtuesit mbi situatën në Bankën e Shqipërisë

Rama takim me drejtuesit mbi situatën në Bankën e Shqipërisë

0 Komentet 🕔08.09.2014 - 10:48

Tiranë- Kryeministri Edi Rama takon paraditen e sotme drejtuesit e Bankës së Shqipërisë për të diskutuar në lidhje me situatën e krijuar pas arrestimit të Guvernatorit Ardian Fullani. Gjatë takimit të tij e pranishme do jetë Guvernatorja e komanduar Elisabeta Gjoni si dhe anëtarët e Këshillit Mbikëqyrës, Ardian Civici, Petraq Milo dhe Dhori Kule.

Gjithashtu kryeministri Edi Rama zhvilloi ditën e djeshme një takim me Guvernatoren tashmë në detyrë, Elisabeta Gjoni dhe i shpreh asaj mbështetjen e qeverisë ndaj institucionit që ajo do të drejtojë.

Rama i ka shprehur Guvernatores qëndrimin e qeverisë e të shumicës qeverisëse në mbështetje të pavarësisë së Bankës së Shqipërisë dhe të ekipit të teknicienëve të institucionit. Ai shprehu se ka besim të plotë tek Banka e Shqipërisë se do dalë më e fortë dhe më e sigurt dhe me transparente nga ky proces i vështirë. Më tej Rama ka vlerësuar se sistemi bankar në tërësi është solid e në rritje të ndjeshme.

/Objektiv.al/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Ice Pellets
1°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214